Загальна інформація про інклюзивний гольф
У 2018 році за ініціативи керівниці з розвитку інклюзивного гольфу ВФГ Ольги Блохіної в Україні розпочато розвиток гольфу для людей з особливими потребами.
У вересні 2020 року гольф було офіційно визнано новим видом спорту для осіб з інвалідністю на державному рівні.
На сьогодняшній день партнерами ВФГ у розвитку інклюзивного гольфу є:
- Європейська ассоціація інвагольфу;
- Міністерство молоді та спорту України;
- Спортивна федерація глухих України;
- Український центр з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт» та регіональні центри «Інваспорт»;
- Вітчизняні реабілітаційні центри;
- Міністерство у справах ветеранів України;
- Федерація стронгмену України;
- Українська команда Warrior Games;
- Центр стратегічних комунікацій StratCom Ukraine;
- Фонд «Повернись живим»;
- Гольф клуби Суперіор, Козин, Ейч клаб (Н-club), Едем та Космос гольф.
У жовтні 2020 року ВФГ затвердила стратегічний план розвитку інклюзивного гольфу на 2020-2024 роки. Детальну інформацію та Стратегічний План розвитку інклюзивного гольфу можна переглянути за посиланням https://www.ukrgolf.org/ugf_approved_strategic_plan_for_disabled_golf_and_defgolf_development_for_5_years
Наразі ВФГ розвиває наступні види інклюзивного гольфу:
- Дефлімпійський гольф
- Ветеранський гольф
- Гольф на візках
- Гольф для осіб з порушеннями зору
- Реабілітаційний гольф для «сонячних дітей» та для осіб з розумовими порушеннями
Дефлімпійський гольф.
Сьогодні в Україні грають в гольф:
1) 13 дорослих команд дефлімпіського гольфа. Це 12 команд регіональних центрів «Інваспорт» Харківської, Львівської, Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Сумської, Хмельницької, Івано-Франківської, Черкаської, Київської областей та команда Київського міського центра «Інваспорт». :
2) 9 юніорських команд з гольфу серед дітей з порушенням слуху. Це команди регіональних центрів «Інваспорт» Харківської, Донецької, Дніпропетровської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Сумської, Хмельницької областей, та команда Київського міського центра «Інваспорт».
Гольф академія для спортсменів з порушенням слуху
Результатом плідної співпраці ВФГ з Ассоціацією профессійних тренерів України та завдяки підтримці гольф клубів Суперіор, Козин, Ейч клаб (Н-club) та Космос гольф на постійній основі 2 рази на тиждень проходять тренування з гольфу для осіб з порушенням слуху у Харкові та Києві. Виховувати нову спільноту нечуючих гольфістів допомагають Роман Яременко, Федір Каргаполов, Петр Волколуп та інші гольф тренера Pro.
Починаючи з 2018 року в Україні щороку проводяться спеціальні клубні, обласні та всеукраїнські змагання.
8-9 травня 2021 року вперше було проведено офіційний Чемпіонат України з гольфу серед осіб з порушенням слуху, в якому прийняли участь 13 команд із 13 регіонів України. Він став відбірковим для створення національної дефлімпійської збірної, члени якої у травні 2022 року будуть представляти Україну на Дефлімпіаді (це Олімпіада для спортсменів з порушенням слуху) у Бразилії.
18-19 вересня 2021 року вперше було проведено Чемпіонат України серед юніорів, в якому прийняли участь 5 команд. Найсильніші спортсмени стали кандидатами до команди національної дефлімпійської збірної.
Ще одним з суттєвих кроків у співпраці з державою в розвитку дитячо-юнацького інклюзивного гольфу, стало відкриття з 1 вересня 2021 року за рахунок харківського обласного та київського міського бюджетів двох шкільних відділень з гольфу при спеціальних школах:
1) позашкільного гуртка з гольфу серед дітей з порушенням слуху у Харківській спеціальній школі №5 Харківської обласної ради (м. Харків);
2) гольф відділення у дитячо-юнацькій спортивній школі для інвалідів з ігрових видів спорту «Метеор» (м. Київ).
5 та 9 жовтня 2021 року було вперше проведено регіональні чемпіонати з гольфу у м. Київ та у м. Харків, у яких прийняли участь дорослі спортсмени з порушеннями слуху та юніори.
Гольф на візках.
Цього року було відкрито відділення з гольфу на візках у Харківському регіональному центрі Інваспорт. Тренером групи став гольф директор гольф клубу Суперіор Федір Каргаполов. З початком гольф сезону 2021 у Харківському гольф клубі на постійній основі тренується група гольфістів на візках. Влітку цього року група з гольфу на візках мала змогу пройти дводенний майстер клас з консультантом ВФГ з Ірландії Девідом Керні. Девід відповів на численні запитання гольфістів, вишукував нові шляхи удосконалення техніки ударів персонально з кожним, підкреслив дуже гарні результати попередніх тренувань. Таке дбайливе ставлення ВФГ до розвитку нового інклюзивного напряму гольфісти на візках дуже цінують, адже відчувають цілодобову підтримку та піклування.
9 жовтня 2021 відбувся перший обласний чемпіонат з гольфу категорії сидячи, в якому гольфісти змогли продемонструвати свої перші успіхи у гольфі.
Ветеранський гольф
У квітні 2021 року було підписано Меморандум про стратегічну співпрацю між Всеукраїнською Федерацією гольфу, Міністерством у справах ветеранів України, БО СтратКом УА та Фондом «Повернись живим».
У рамках стратегії розвитку інклюзивного гольфу розробленою Всеукраїнська Федерація Гольфу / Ukrainian Golf Federation у співпраці із European Disabled Golf Association та PGA of Ukraine було відкрито нові групи гольфу для ветеранів АТО\ООС у трьох містах України: у Харкові, Львові та Києві, щоб до гри у гольф змогли доєднатися ще більше бажаючих.
14.05.2021 за підтримки Всеукраїнська Федерація Гольфу / Ukrainian Golf Federation та KOZYN GOLF & COUNTRY CLUB пройшли змагання з гольфу серед учасників бойових дій. Турнір відбувся в рамках відбору до всесвітніх ігор серед ветеранів Warrior Games.
Хвилювання перед першим ударом, максимальна концентрація та азарт - це те, що відчув кожен учасник турніру. Також гравці зазначили, що гольф має реабілітаційний ефект та позитивно впливає на емоційний стан.
Відповідно до умов співпраці з Мінветеранів, Warrior Games: Team Ukraine, Stratcom Ukraine, Повернись живим та Федерація стронгмену України, Федерація гольфу надала можливість бійцям пройти підготовку до змагань в містах Київ, Харків, Львів під керівництвом професійних тренерів PGA of Ukraine. Також ВФГ, разом з ГК Козин, посприяла проведенню турніру та безкоштовно надала все гольф обладнання.
Задоволення від гри отримали всі, а от першість здобули лише кращі. У змаганні прийняли участь і дві леді, які отримали спеціальні нагороди.
Турнір показав високу зацікавленість ветеранів до гри у гольф, тому ВФГ вирішило підтримувати ветеранів і далі та відкрити групи Ветеранської гольф академії у Києві, Харкові і Львові. Також за результатами турніру було відібрано ветеранську збірну з гольфу. Члени збірної протягом літа активно готувались до фіналу Warrior Games (Іграх Воїнів), міжнародних змагань для поранених військовослужбовців та ветеранів, які цього року, на жаль, не змогли провести наживо, як було заплановано 12-22 вересня 2021 року у Орландо, США через другу хвилю пандемії. Але попри все змагання пройшли онлайн і Україна вперше змогла представити ветеранський гольф на міжнародному рівні.
Реабілітаційний гольф для дітей з розумовими порушеннями
Заразі на постійній основі займаються реабілітаційним гольфом дитячо-юнацькі групи в двох інклюзивно-ресурсних центрах м. Харкова та в ресурсному центрі м. Тростянця. Кожне тренування для дітей дуже очікуване. Кольорове спеціальне обладнання SNAG GOLF, яким ВФГ забезпечило ці центри діти дуже люблять і з радістю грають у гольф.
Протягом року для дітей проводяться понад 20 заходів: спеціальні міні-турніри, майстер-класи, які привертають все більше охочих доєднатися до цього виду реабілітації.
9 жовтня у Харкові відбувся перший чемпіонат області, в якому прийняли участь «сонячні діти».
Гольф для осіб з порушеннями зору.
Починаючи з 2020 року гольф в Україні поступово стає доступним для спортсменів з порушеннями зору. Наразі у Харкові відкрито першу експериментальну групу. Також розпочато процес відкриття груп в інших регіонах України.
9 жовтня 2021 вихованці експериментальної групи вперше прийняли участь в обласному чемпіонаті з гольфу та показали прекрасні початкові результати.
Міжнародний грантовий проект «Гольф для всіх». (спільно з Європейською асоціацією iнва гольфу).
Окремо слід зазначити, що такий стрімкий розвиток інклюзивного гольфу в Україні був би неможливим без наших європейських партнерів - European Disabled Golf Association та R&A, з якими ми продовжуємо реалізовувати спільний проект 8-етапного розвитку гольфу - «гольф для всіх». Відповідно до місії, цілей та завдань проекту наприкінці минулого року була розроблена стратегія розвитку інклюзивного гольфу, яка передбачає поетапне знайомство з гольфом у три кроки. Першим кроком є знайомство з гольфом у спеціальних активаторських інклюзивних гольф центрах. На другому етапі – це більш поглиблене вивчення техніки ігри в гольф у гольф клубах. На третьому – це вже спорт вищих досягнень, на якому відбувається підготовка національних збірних з гольфу до участі на міжнародних змаганнях.
Для забезпечення умов першого етапу ВФГ відкрила 9 інклюзивних активаторських центрів з гольфу в Одесі, Миколаєві, Львові, Києві, Полтаві (з філією у Миргороді), Сумах, Тростянці та два центри у Харкові. Всі бажаючи можуть завітати до цих центрів та спробувати гру в гольф. Усі центри отримали від ВФГ спеціальне обладнання SNAG GOLF, яке дуже зручно використовувати на етапі першого знайомства з гольфом. Також з ним можна працювати як на вулиці так і у приміщенні, що є дуже важливим для використання протягом цілого року.
На другому етапі гольфісти з особливими потребами потрапляють до інклюзивних груп, які працюють на базах гольф клубів Суперіор, Козин, Ейч клаб (Н-club), Космос гольф, Едем.
Згодом, беручи участь у всеукраїнських змаганнях, найкращі гольфісти з особливими потребами потрапляють до національних збірних, у складі яких представляють нашу країну на міжнародних змаганнях.
За останнім звітом Міжнародного Паралімпійського комітету, за темпами розвитку інклюзивного гольфу Україна зараз демонструє найкращі результати в Європі. Це підтверджує те, що ми на правильному шляху і мотивує нас продовжувати змінювати гольф простір на краще й разом зі всією світовою гольф спільнотою робити його доступним та безбар’єрним.
З метою підтримки розвитку інклюзивного гольфу в Україні прохання звертатися за контактами:
+38(098)6640460
+38(050)9110061